Nową działalnością Domu Mariam jest Duchowa Terapia.

To spotkania, wykłady, konsultacje oparte na nauce Ojców Pustyni oraz, niebawem, na podstawach TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach).

Przede wszystkim jednak wiedza przekazywana podczas spotkań i wykładów to nauka oparta na Ewangelii oraz, wywodząca się z niej nauka ojców.

Istnieje kilka opcji skorzystania z pomocy. Mogą to być rozmowy online, przyjście na wykład i spotkanie modlitewne (wykłady odbywają się u oo.dominikanów w Ustroniu – Hermanicach), wymiana maili. Wszystkie formy są bezpłatne, poza sesjami terapeutycznymi (opartymi na TSR).

Informacje o spotkaniach oraz terminach są uaktualniane na stronie FB oraz w grupie Ojcowie na Pomoc!

ojcowienapomoccz1-2

Rekolekcje, wykłady, wskazówki Ojców Pustyni, apoftegmaty .

Tam znajdziecie materiały, które mają często setki a nawet ponad tysiąc lat a które pomogą opracować metody radzenia sobie z problemami, konfliktami, ze smutkiem, lenistwem, może rozpaczą. To najczęściej nauki ojców pustyni, ale też Ojców Kościoła, czasem współczesnych autorów.

Częścią Duchowej Terapii są rozmowy.

Po wymianie korespondencji możemy umówić się na rozmowie ( skype, messenger). To po co, żeby wysłuchać, ale też poddać pomysły na rozwiązania konkretnych problemów. Możemy wypracować wspólnie najlepsze metody do poradzenia sobie z daną sytuacją (tu, jako narzędzie posłuży nam TSR, czyli terapia skoncentrowana na rozwiązaniach).

To, co tu proponuję jest przede wszystkim skierowaniem wzroku na Chrystusa

i Ewangelię oraz praktykę „terapeutyczną”, którą oferowali ojcowie pustyni tym, którzy przychodzili po rady. Terapeutą i fundamentem jest zawsze Chrystus. Reszta to narzędzia, które mają pomóc się Go trzymać i znaleźć praktyczne rozwiązania w konkretnych sytuacjach.
Zapraszam!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s