O Domu Mariam

Magazyn dobrych treści

Na początku pojawiła się patronka – św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego. Kilka tygodni później powstał pierwszy odcinek powieści o Abba Motylionie. Abba powoli dostawał rumieńców, przygarniał uczniów, w tym nieznośnego Papillona. Po kilku miesiącach Abbą Motylionem zainteresowało się Polskie Radio Katowice. Wyprodukowało trzy premierowe odcinki.

Następnym krokiem było rozpoczęcie współpracy z oo.dominikanami w Ustroniu – Hermanicach. Dzięki ich radom, duchowej opiece i zaagnażowaniu Abba Motylion dostał skrzydeł. I nie tylko. O. Cezary Jenta OP zgodził się na umieszczanie swoich autorskich tekstów, komentarzy do niedzielnej Ewangelii. Powstał tytuł : Mocne Słowa.

Do autorów dołączył przełożony romitorium w Jaworzynce, o.Innocenty Kiełbasiewicz OFM, o.Mateusz Maria od Krzyża, bosy banita ( jak sam o sobie pisze). I tak, krok po kroku, powstał Magazyn Dobrych Treści w Domu Mariam. Treści dobrych jest coraz więcej. Dużo też nowych inicjatyw. Rekolekcje tylko dla kobiet, Sklep ze Skrzydłąmi.

 


Aleksandra Eysymontt.

Redaktor naczelna Magazynu Dobrych Treści, właścicielka Domu Mariam. Pracowała jako wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio Katowice, Life Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe Media.  Autorka kilku autorskich projektów z zakresu pejzaży dźwiękowych, zbliżonych do nowej muzyki ars acustica Współtworzyła (wraz z rabin Tanyą Segal) scenariusz sztuki „Melodia Ciszy” wystawianej podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Prowadziła autorską rubrykę „Kato-Express” na portalu PSPO Centrum Duchowości Benedyktyńskiej. Uczyła  dziennikarstwa na warszawskim Collegium Civitas.  

Prowadzi i zarządza stronami i profilami w mediach społecznościowych, odpowiedzialna za treści na stronach oo.dominikanów w Hermanicach. Prowadzi warsztaty dziennikarskie dla młodzieży w języku angielskim i lekcje j.angielskiego dla młodzieży i dorosłych.