Kto?

Aleksandra Eysymontt.

Stworzyłam Dom Mariam z Galilei po kilku latach pracy jako wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio Katowice, Life Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe Media. Pracowałam również jako tłumacz, lektor języka angielskiego w szkołach językowych w Warszawie, Krakowie, Cieszynie, Bielsku-Białej. Nadal uczę.

Jestem autorką kilku autorskich projektów z zakresu pejzaży dźwiękowych, zbliżonych do nowej muzyki ars acustica. Możecie posłuchać ich tutaj. Miałam okazję współtworzyć ( wraz z rabin Tanyą Segal)scenariusz sztuki „Melodia Ciszy” wystawianej podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Prowadziłam autorską rubrykę „Kato-Express” na portalu PSPO Centrum Duchowości Benedyktyńskiej. Uczyłam  dziennikarstwa na warszawskim Collegium Civitas

Piszę powieść internetową Abba Motylion i.. oraz scenariusz słuchowiska radiowego o Abba Motylionie , które zagościło już na antenie Polskiego Radia Katowice. Prowadzę stronę dominikanów w Hermanicach na Facebooku.  

Co?

Dom ma cztery ściany i  jeden fundament. Te cztery elementy, które budują Dom Mariam to:

-publikowanie powieści „Abba Motylion i…” w formie krótkich opowiadań z pointą.

-pisanie scenariusza słuchowiska „Abba Motylion”. Opowieści o podróży duchowej doświadczonego mnicha i jego młodego i kłopotliwego ucznia.

-uczenie j.angielskiego dobrze, z zaangażowaniem i nie idąc na łatwiznę ( „wybieraj to, co dobre, nie to, co łatwiejsze”)

-aktywne uczestniczenie w życiu Kościoła

Fundamentem jest Chrystus.

Powieść i słuchowisko o Abba Motylionie powstają  we współpracy z oo.dominikanami w Hermanicach.

 

Po co?

Punktem wyjścia do wszystkich działań podejmowanych w Domu Mariam jest proste zdanie:

„Wybieraj, to co dobre, nie to, co łatwiejsze.”

To, co dobre, to, co wartościowe, kosztuje. I nijak nie da się tego ominąć.

Dlatego Dom Mariam promuje postawę,  która przeciwstawia się szablonowi – łatwo, szybko i bezboleśnie.

Dom jest po to, żeby nabrać sił na wyjazd na misje – do miasta, do pracy, do obcych i bliskich, wszędzie tam, gdzie można świadczyć o miłości Boga do nas.

Zapraszam do zwiedzania Domu Mariam.