Pisanie tekstów | Kurs Online

‚Headless Body in a Topless Bar’

To jeden z najsłynniejszych nagłówków anglojęzycznych. “Headless Body in Topless Bar” ukazał się na okładce New York Post 15 kwietnia, 1983 roku. Odzwierciedlał nie tylko szybki wzrost przestępczości w USA, ale też zmieniające się standardy w redakcjach.

Zbrodni dokonano w dzielnicy Queens. Do baru wtargnął mężczyzna z bronią a kiedy dowiedział się, że jedna z klientek przy barze jest patologiem, kazał jej odciąć głowę właścicielowi lokalu. Nagłówek artykułu o tej tragedii zyskał miano kultowego.

Może jesteś redaktorem gazetki szkolnej albo prowadzisz stronę swojej wspólnoty? Może piszesz opracowania naukowe, ale potrzebna Ci umiejętność pisania do szerszego odbiorcy?

W polskich tabloidach roi się od tragikomicznych wersji amerykańskiego kultowego headline’u. Oto kilka przykładów: „FACECI W FARTUCHACH KRĘCĄ POLKI”; „KAMIKADZE SZALAŁ NA KAWASAKI”; „BIESZCZADZKIE CHŁOPAKI TO FAJNE JUNAKI”

Celem kursu nie jest zdobycie umiejętności pisania tabloidowych nagłówków.  Warto jednak poznać zasady, które sprawią, że napisany przez Ciebie tekst będzie chciało się czytać.

Może jesteś redaktorem gazetki szkolnej albo prowadzisz stronę swojej wspólnoty? Może piszesz opracowania naukowe, ale potrzebna Ci umiejętność pisania do szerszego odbiorcy?

PISANIE TEKSTÓW to kurs online, który daje narządzia do samodzielnej pracy. Ty piszesz, wspólnie poprawiamy. Może to być jednorazowe spotkanie online, możemy umówić się na kilka spotkań. Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby.

Kurs języka angielskiego.

Masz pytanie?

Aleksandra Eysymontt
Aleksandra Eysymontt

Pomysłodawczyni i redaktor internetowego Magazyn Dobrych Treści (www.dommariam.com). Autorka tekstów
Koordynatorka czterech edycji Letniej Szkoły Biblijnej. wcześniej wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio KatowiceLife Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe MediaZarządza stronami firm na Facebooku. Prowadzi kursy językowe online, tworzy filmy edukacyjne.