Abba Motylion. Kto??!

Abba Motylion. Pustelnik XXIw.

Jego uczniowie nie przypominają już młodych, nadgorliwych ascetów. Mierzą się jednak z tymi samymi pytaniami, walczą z tymi samymi pokusami, z jakimi mierzyli się pustelnicy pierwszych wieków chrześcijaństwa.

Życie abby Motyliona nie było usłane różami, było jednak raczej przewidywalne. Sam starzec przewidywał, że tak dotrwa, jak Bóg da, do dnia swojej śmierci. Znał dobrze kłujące kolce, wiedział, jak opatrywać swoje rany i to dawało mu poczucie jako takiego bezpieczeństwa. Tak było do dnia, kiedy o godzinie szóstej dwadzieścia pięć rano abba wypowiedział zdanie, które na dobre wywróciło stary porządek do góry nogami.

Jego przygody spisywane są w powieści „Abba Motylion” . Odcinki znajdziecie wpisując „abba Motylion” w wyszkiwarce na stronie.

Dla tych z Was, którzy chcą sprawdzić czym różni się wersja online od wersji powieści o Abbie zapraszam do przeczytania kilku rozdziałów tutaj: Abba Motylion. Sekretne życie mnicha.

 

Reklamy

Autorka powieści Abba Motylion oraz scenariusza radiowego pod tym samym tytułem. Redaktor naczelna magazynu DOM MARIAM, właścicielka firmy Dom Mariam z Galilei. Pracowała jako wykładowca na warszawskim Colegium Civitas, trener dla Fundacji Nowe Media, wydawca programów radiowych w RMF FM, dziennikarka dla PR Katowice. Prowadzi warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, koordynuje projekty dla oo. dominikanów w Ustroniu - Hermanicach. Zarząca stronami firm na Facebooku oraz witrynami www.