Kto?

Aleksandra Eysymontt

Lektorka j. angielskiego. Autorka tekstów (DEON, eKAI). Twórczyni internetowego magazynu poświęconego duchowości monastycznej (Magazyn Dobrych Treści).

Koordynatorka Letniej Szkoły Biblijnej. Wcześniej wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio Katowice, Life Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe Media

Autorka kilku projektów dźwiękowych ars acustica. Możecie posłuchać ich tutaj. Współautorka scanariusza i autorka muzyki do sztuki„Melodia Ciszy” wystawianej podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Prowadziła rubrykę „Kato-Express” na portaluPSPO Centrum Duchowości Benedyktyńskiej. Prowadziła kurs Online Journalism naCollegium Civitas

Doświadczenie

Posiadam tytuł licencjata i magistra. Studiowałam filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę magisterską napisałam na uniwersytecie w Londynie. Studia ukończyłam z wyróżnieniem. Obecnie skupiam się na nauczaniu online.

Współpracuję m.in. zakonem dominikanów, wcześniej prowadziłam kursy w języku angielskim (Collegium Civitas – Online Journalism, Fundacja Nowe Media – Journalism Workshops), uczyłam języka angielskiego w szkołach językowych, byłam tłumaczem, uczyłam również w żeńskich wspólnotach zakonnych, tłumaczyłam artykuły związane z duchowością monastyczną i liturgią, homilie.

Edukacja:

London Metropolitan University, MA, Mass Communications with merit

Uniwersytet Jagieloński, Filologia angielska (3 lata)

Magazyn Dobrych Treści

to inicjatywa, która rozpoczęła się od powieści internetowej. Abba Motylion. To miejsce, gdzie mają się pojawiać treści dające nadzieję, koncentrujące się na tym, co dobre.