Teraz nadeszła godzina powstania ze snu!

Nocne Czuwania w Adwencie 

„Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu” (Rz 13, 11).

Nocne czuwania rozpoczęły się w 2016 roku. Cotygodniowe modlitewne czuwanie z soboty na niedzielę rozpoczeło się wraz z nowym rokiem liturgicznym. I tym razem w nocy z soboty na niedzielę, na początkek w okresie Adwentu, w Domu Mariam będę czuwać i modlić się w polecanych mi intencjach.

Fragmenty czuwań transmitowane są live – przez stronę Domu Mariam na FB

Opowiadano też o abba Arseniuszu, że w wieczór sobotni, gdy już rozświecał się dzień Pański, zostawiał słońce za plecami i wyciągał ręce do nieba w modlitwie: tak trwał, aż póki słońce w twarz mu nie zaświeciło, i wtedy siadał.


Zatem: sobota, noc, od godziny 2.00. Możesz dołączyć na kilka minut lub dłużej.

Obejrzyj nagrania – może zainspirują, zmotywują, zachęcą?
A zwłaszcza rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. 12 Noc się posunęła, a przybliżył się dzień. Odrzućmy więc uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła! 13 Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości4. 14 Ale przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie troszczcie się zbytnio o ciało, dogadzając żądzom.

 

Autorka powieści Abba Motylion oraz scenariusza radiowego pod tym samym tytułem. Redaktor naczelna magazynu DOM MARIAM, właścicielka firmy Dom Mariam z Galilei. Pracowała jako wykładowca na warszawskim Colegium Civitas, trener dla Fundacji Nowe Media, wydawca programów radiowych w RMF FM, dziennikarka dla PR Katowice. Prowadzi warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, koordynuje projekty dla oo. dominikanów w Ustroniu - Hermanicach. Zarząca stronami firm na Facebooku oraz witrynami www.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.