monastycyzm

Teraz nadeszła godzina powstania ze snu!

Nocne Czuwania w Adwencie 

„Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu” (Rz 13, 11).

Nocne czuwania rozpoczęły się w 2016 roku. Cotygodniowe modlitewne czuwanie z soboty na niedzielę rozpoczeło się wraz z nowym rokiem liturgicznym. I tym razem w nocy z soboty na niedzielę, na początkek w okresie Adwentu, w Domu Mariam będę czuwać i modlić się w polecanych mi intencjach.

Fragmenty czuwań transmitowane są live – przez stronę Domu Mariam na FB

Opowiadano też o abba Arseniuszu, że w wieczór sobotni, gdy już rozświecał się dzień Pański, zostawiał słońce za plecami i wyciągał ręce do nieba w modlitwie: tak trwał, aż póki słońce w twarz mu nie zaświeciło, i wtedy siadał.


Zatem: sobota, noc, od godziny 2.00. Możesz dołączyć na kilka minut lub dłużej.

Obejrzyj nagrania – może zainspirują, zmotywują, zachęcą?
A zwłaszcza rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. 12 Noc się posunęła, a przybliżył się dzień. Odrzućmy więc uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła! 13 Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości4. 14 Ale przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie troszczcie się zbytnio o ciało, dogadzając żądzom.

 

O autorze

Pomysłodawczyni i redaktor internetowego Magazyn Dobrych Treści (www.dommariam.com). Autorka tekstów (współpracuje z portalami DEON, eKAI) i redaktor treści internetowych. Storytellerka, czyli profesjonalna "opowiadaczka historii".
Koordynatorka trzech edycji Letniej Szkoły Biblijnej. wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio KatowiceLife Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe MediaZarządza stronami firm na Facebooku. Prowadzi webinary, kursy językowe online, tworzy filmy edukacyjne.

Kategorie: monastycyzm

Dodaj komentarz