Nowy cykl. O sercu, od serca!

Magazyn Dobrych Treści chce Wam dostarczać informacji, które są dobre, sprawdzone i które mogą pomóc. Temu ma też służyć dział ZDROWIE.

Autorem pierwszego cyklu jest dr n. med. Zbigniew Eysymontt, wspaniały lekarz i ekspert, kardiolog, specjalista rehabilitacji, specjalista chorób wewnętrznych, współautor podręcznika: „Kardiologia podręcznik oparty na zasadach EBM„ t.II – autorstwa prof. M. Tendery i prof. A. Szczeklika oraz „Pathways to a Health Promoting Hospital” i uczestnik projektu Health Promotion Pilot Hospitals Project (koordynator – Biuro Europejskie WHO-Kopenhaga), dającemu początek sieci szpitali promujących zdrowie w Europie i w Polsce.

To, co i jak pisze powinno pomóc wielu z Was zrozumieć lepiej sprawy sercowe. Więcej o cyklu pisze sam autor poniżej.

Chory na serce, czyli na co?

„Wiesz, on jest chory na serce”

“Miałem zawał serca.. zrobili mi jakieś stenty. Podobno mam migotanie przedsionków.”

“Mam nadciśnienie ale nie, nie  stałe tylko skaczące…”

Choroby serca, choroby układu krążenia… Wiemy że groźne i ważne, ale mamy sporo pytań.

Pewnie dlatego, że nie do końca rozumiemy te pojęcia. Co prawda można włączyć telewizję,   zajrzeć do internetu. Jest wiele informacji. Ale okazuje się  że nie wszystkie są prawdziwe, wiarygodne. Niektóre, te wiarygodne, napisane są tak, że trzeba by osobnych studiów, żeby to zrozumieć : angioplastyka, zakrzepica, tętniak. Nawet zawał mięśnia sercowego. Niby najprostsze ale co się właściwie stało?

Ten problem mają nie tylko osoby zdrowe, które nawet nie zetknęły się blisko z kimś chorym, a swoją wiedzę czerpią z mediów, ale też pacjenci, którzy w końcu już coś przeszli, więc byli informowani otrzymali długi wypis ze szpitala w którym jest tyle napisane…

 Chciałbym spróbować powiedzieć w tym miejscu, coś o sercu, od serca i jak najprościej się da.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: