Aktualności

Szkoła Duchowości z Włodzimierzem Zatorskim OSB. Zaproszenie.

Modlić się, tylko jak?

Prolog Reguły Św. Benedykta

Słuchaj, synu, nauk mistrza i nakłoń [ku nim] ucho swego serca. Napomnienia łaskawego ojca przyjmuj chętnie i wypełniaj skutecznie, abyś przez trud posłuszeństwa powrócił do Tego, od którego odszedłeś przez gnuśność nieposłuszeństwa.* Do ciebie więc kieruję teraz moje słowa, kimkolwiek jesteś ty, co wyrzekasz się własnych chęci,* a chcąc służyć pod rozkazami Chrystusa Pana, prawdziwego Króla, przywdziewasz potężną i świętą zbroję posłuszeństwa.

Tak rozpoczyna się jedna z najważniejszych „instrukcji” życia chrześcijańskiego. Niewiele św. Benedykt pisze o modlitwie, ale jest tak może dlatego, że właśnie ta instrukcja ma prowadzić mnicha (ale też może i nas przecież do jakiegoś stopnia poprowadzić) do tego, żeby modlitwa przenikała naszą codzienność. Od zgłębiania benedyktyńskiej duchowości rozpocznie się nowa inicjatywa u oo. Dominikanów w Ustroniu – Hermanicach.

Na pierwszą edycję Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej zaprasza jej pomysłodawca, o. Cezary Jenta OP.  Temat tegorocznych spotkań brzmi: Modlić się jak benedyktyni. Duchowa droga św. Benedykta.

Link do zapisów tutaj.

 

O autorze

Pomysłodawczyni i redaktor internetowego Magazyn Dobrych Treści (www.dommariam.com). Autorka tekstów (współpracuje z portalami DEON, eKAI) i redaktor treści internetowych. Storytellerka, czyli profesjonalna "opowiadaczka historii".
Koordynatorka trzech edycji Letniej Szkoły Biblijnej. wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio KatowiceLife Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe MediaZarządza stronami firm na Facebooku. Prowadzi webinary, kursy językowe online, tworzy filmy edukacyjne.

Dodaj komentarz