Szkoła Duchowości z Włodzimierzem Zatorskim OSB. Zaproszenie.

Modlić się, tylko jak?

Prolog Reguły Św. Benedykta

Słuchaj, synu, nauk mistrza i nakłoń [ku nim] ucho swego serca. Napomnienia łaskawego ojca przyjmuj chętnie i wypełniaj skutecznie, abyś przez trud posłuszeństwa powrócił do Tego, od którego odszedłeś przez gnuśność nieposłuszeństwa.* Do ciebie więc kieruję teraz moje słowa, kimkolwiek jesteś ty, co wyrzekasz się własnych chęci,* a chcąc służyć pod rozkazami Chrystusa Pana, prawdziwego Króla, przywdziewasz potężną i świętą zbroję posłuszeństwa.

Tak rozpoczyna się jedna z najważniejszych „instrukcji” życia chrześcijańskiego. Niewiele św. Benedykt pisze o modlitwie, ale jest tak może dlatego, że właśnie ta instrukcja ma prowadzić mnicha (ale też może i nas przecież do jakiegoś stopnia poprowadzić) do tego, żeby modlitwa przenikała naszą codzienność. Od zgłębiania benedyktyńskiej duchowości rozpocznie się nowa inicjatywa u oo. Dominikanów w Ustroniu – Hermanicach.

Na pierwszą edycję Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej zaprasza jej pomysłodawca, o. Cezary Jenta OP.  Temat tegorocznych spotkań brzmi: Modlić się jak benedyktyni. Duchowa droga św. Benedykta.

Link do zapisów tutaj.

 

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: