Uncategorized

Abba Motylion i…spacery z Maryją.

Abba Motylion. Apoftegmaty (jeszcze) nieznane. Odc.2

Uczniowie Abba Motyliona podziwiali go za wiele rzeczy. Za to jak parzył kawę, jak potrafił odbierać telefon i golić się jednocześnie. Jak przygotowywał gofry i sam zjadał tuzin, częstując przy tym swoich uczniów. I nigdy gofrów nie brakowało!

Podziwiali go za riposty, talent do wysłuchiwania wszystkich, którzy przychodzili w potrzebie. Nawet Ci, którzy nie chcieliby się do tego przyznać, po rozmowie z Abbą Motylionem wychodzili jak na skrzydłach.

Była jednak jedna rzecz, która uczniów Abby Motyliona wprawiała w prawdziwy zachwyt.

Rano, kiedy jeszcze inni ojcowie w okolicznych pustelniach przewracali się na drugi bok albo podjadali smakołyki z kolacji, Abba Motylion ubierał się i wyruszał na spacer.

A był to spacer z Maryją.

Śnieg, wiatr, deszcz. Ciemno. Czasem gorąco nie do wytrzymania. Abba Motylion, niezależnie od swoich własnych chęci i dyspozycji dbał o to randez-vous z Królową Nieba. A Ona, jak to podejrzewali wszyscy jego uczniowie, miała do niego szczególną słabość i nie potrafiła odmówić, kiedy o coś prosił.

Zachwyt uczniów, póki co, pozostawał zachwytem. Podczas kiedy Abba Motylion przechadzał się z Maryją w coraz chłodniejsze dni, uczniowie wygrzewali swoje młode kości w ulubionych fotelach iiii… byli tym zachwyceni.

Abba tymczasem patrzył na to z właściwą sobie łagodnością. Czekał cierpliwie.

Wiedział, że prędzej czy później zrozumieją, że bez takich codziennych randek rozkosz fotela niebawem zmieni się w niewolnictwo. A niewolnictwo nie zachwyca. Czekał i codziennie rano pozostawiał uczniów ich fotelom a sam powierzał ich, na spacerach,  Maryi. 

10172703_1422009261410332_9085845538433146806_n

Licencja Creative Commons
Abba Motylion i… by Aleksandra Eysymontt is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License.

O autorze

Pomysłodawczyni i redaktor internetowego Magazyn Dobrych Treści (www.dommariam.com). Autorka tekstów (współpracuje z portalami DEON, eKAI) i redaktor treści internetowych. Storytellerka, czyli profesjonalna "opowiadaczka historii".
Koordynatorka trzech edycji Letniej Szkoły Biblijnej. wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio KatowiceLife Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe MediaZarządza stronami firm na Facebooku. Prowadzi webinary, kursy językowe online, tworzy filmy edukacyjne.

Dodaj komentarz