abbamotylion

Od „Eremu Centrum Miasta” do „Domu Mariam”.

Niezauważalnie minęły ponad cztery lata.

Cztery lata od założenia „Eremu Centrum Miasta”. Tak rozpoczęła się droga wprowadzenia ideałów monastycznych w codzienne życie. Monastyczna Liturgia Godzin, próba ograniczenia się do rzeczy niezbędnych, potrzebnych do pracy i odpoczyku. Zachowanie równowagi i umiaru w angażwowaniu się w tzw. światowe rzeczy, powstrzymywanie się od działań bezproduktywnych czy szkodliwych, nie szukanie pokus, skupianie się na prostej drodze do świętości poprzez wykonywanie codziennych obowiązków, trosce o drugiego człowiea, poprzez codzienną modlitwę, praktykowanie czystości i posłuszeństwa w okolicznościach, w których stawia nas życie. W 2016 patronką Eremu została św. Mariam z Galilei, Mała Arabka. Mała Arabka zamieszkała w Domu. W DOMU MARIAM.

Potem Abba Motylion, Magazyn Dobrych Treści. Tak, jest mi sentymentalnie.
Tak, widzę, jak to wszystko prowadzi Pan Bóg. Jak pomaga mi we wszystkich kryzysach, wyzwaniach, górkach i dołkach. Pomagają ludzie. Wy pomagacie.

DZIĘKUJĘ!

 

O autorze

Pomysłodawczyni i redaktor internetowego Magazyn Dobrych Treści (www.dommariam.com). Autorka tekstów (współpracuje z portalami DEON, eKAI) i redaktor treści internetowych. Storytellerka, czyli profesjonalna "opowiadaczka historii".
Koordynatorka trzech edycji Letniej Szkoły Biblijnej. wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio KatowiceLife Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe MediaZarządza stronami firm na Facebooku. Prowadzi webinary, kursy językowe online, tworzy filmy edukacyjne.

Dodaj komentarz