abbamotylion

Abba Motylion i…nagłębsze pragnienia.

Uczniowie abby Motyliona mieli wielkie pragnienia. Raz były to pragnienia kawy, innym razem naleśników.  Uczniowie robili też wiele. Robili wiele, żeby zmęczyć starca. A to zepsuta łampadka, a to baterie w budziku do wymiany, a to sandały cisną. Wymordowany spełnianiem pragnień swoich kochanych uczniów, starzec postanowił zrobić sobie od nich wakacje. Skupić się choć trochę na swoich pragnieniach.

A jakie miał starzec pragnienia? Raczej proste. Kawa, modlitwa, cisza, dobra lektura, spacer w lesie i ..gofry.

Było też pragnienie najgłębsze, o którym nie mówił. Takie, które codziennie dawało mu siły, żeby mierzyć się z kolejnymi pragnieniami uczniów. Żeby zapominać o sobie i swoich potrzebach a wychodzić naprzeciw potrzebom innych. To jedno, jedyne pragnienie dawało mu siły, żeby powiedzieć miłe słowo niemiłemu, cierpliwie siedzieć z niecierpliwym, milczeć z milczącym.

Najgłębsze pragnienie przesycone miłością, nasączone odwagą i wytrwałością. Pragnienie, które znał prawdziwie jedynie sam Bóg. To On, Bóg, rozniecał je ciągle na nowo, nadawał smak na nowo codzienności, dodawał słodkiej przyprawy gorzkim trudnościom.

To pragnienie było w każdym z uczniów abby Motyliona. Tylko uczniowie zbyt intensywnie pochłonięci byli realizowaniem swoich małych, drobnych, nieistotnych często pragnień. Tak bardzo byli pochłonięci, że nie zauważali jak zapominają o największym, najgłębszym swoim pragnieniu, które doprowadziło ich do abby po raz pierwszy.

Niektórzy z nich może nigdy nie porzucą tysiąca innych spraw dla tej jedynej. Jednak starzec cierpliwie czekał i miał nadzieję, że spośród wielu choć jeden, dwóch posmakuje rozkoszy życia tym jedynym, najgłębszym pragnieniem.

A jakie jest Twoje największe pragnienie? Czym żyjesz?

Licencja Creative Commons
Abba Motylion i… by Aleksandra Eysymontt is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License

O autorze

Pomysłodawczyni i redaktor internetowego Magazyn Dobrych Treści (www.dommariam.com). Autorka tekstów (współpracuje z portalami DEON, eKAI) i redaktor treści internetowych. Storytellerka, czyli profesjonalna "opowiadaczka historii".
Koordynatorka trzech edycji Letniej Szkoły Biblijnej. wydawca programów radiowych (RMF FM), reporter (Polskie Radio KatowiceLife Festival Oświęcim), trener organizacji pozarządowej dla Fundacji Nowe MediaZarządza stronami firm na Facebooku. Prowadzi webinary, kursy językowe online, tworzy filmy edukacyjne.

Dodaj komentarz